Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, od godziny 8:00 zapraszamy Was na pierwsze zawody biegowe z cyklu Niebieska Mila. To Amatorskie Mistrzostwa Chorzowa w biegu na jedną milę, którym towarzyszą biegi dziecięce oraz sztafety.

W zawodach, które odbędą się na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Lompy 10a weźmie udział około 200 biegaczy. Uczestników prosimy o przyjście na stadion minimum godzinę przed swoim biegiem.

Poza biegami mamy dla Was strefę aktywności dziecka, dmuchańce, popcorn, koncert dla dzieci, strefę gastronomiczną. W trakcie zawodów będzie możliwość zakupienia książki „100 lat Niebieskiej Legendy” autorstwa Krzysztofa Pławeckiego, z którym będziecie mogli spotkać się osobiście.

Dla gości specjalnych mamy strefę VIP, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie ratownik medyczny. Do dyspozycji mamy karetkę. Pamiętajmy, że w czasach koronawirusa musimy zachować szczególne środki ostrożności, dlatego na stadionie rozstawione będą dozowniki z płynem dezynfekującym.

Każdy kto zapisał się na zawody, otrzyma pakiet startowy, a dla tych którzy dobiegną do mety, mamy pamiątkowy medal. Ponadto najlepsi biegacze mogą liczyć na nagrody.

Stadion o pojemności 800 krzesełek, będzie mógł przyjąć tego dnia maksymalnie 400 kibiców, nie wliczając w to biegaczy.

Zapraszamy!